НОВИНИ

Нацрада цієї весни проведе конкурси на FM-частоти для АТО та Криму

Конкурси ініціюють саме для того, щоб у зоні проведення АТО з'явилися нові радіостанції.

У квітні й травні відбудуться конкурси на частоти, які прораховані для потреб АТО і Криму. Комісія з питань відновлення мовлення при Міністерстві інформаційної політики ініціювала замовлення прорахунку нових частот у Луганській і Донецькій областях і погодила перелік частот на території проведення АТО та в Херсонській області. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

"На конкурси потраплять FM-частоти, що були прораховані в Покровську, Костянтинівці, Бахмуті та Краматорську Донецької області; у Щасті, Старобільську і Кремінній Луганської області", - йдеться у повідомленні.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, упродовж останніх трьох років для територій проведення АТО практикується   спрощена процедура - надання дозволів на тимчасове мовлення. Однак на дозволи можуть претендувати лише ті компанії, які вже мають ліцензії Національної ради, що обмежує появу нових мовників.

Дивіться також: У Нацраді розповіли, як радіостанції виконують закон про квоти на українську музику — інфографіка

"Ми ініціюємо конкурси саме для того, щоб у зоні проведення АТО з'явилися нові радіостанції", - наголосив Костинський.

Крім того, комісія ініціювала замовлення нових FM-радіочастот: у Станиці Луганській, Попасній, Світлодарську Луганської області; в Авдіївці та Мар’їнці Донецької області, що дозволить збільшити кількість українських мовників на лінії розмежування.

Також для потреб Криму комісія рекомендувала проведення конкурсу на цифрову частоту, прораховану для с. Чонгар Херсонської області. Завдяки цьому крокові північ півострова у найближчі місяці буде охоплена цифровим сигналом чотирьох-п'яти українських телеканалів у стандарті DVB-T2.

Як зазначила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, наразі міністерство продовжує консультації з країнами-союзниками щодо залучення технічної допомоги для потреб розвитку суспільного мовлення в зоні проведення АТО та поза її межами.

Як повідомлялося, 17 березня на адміністративній межі з  Кримом у селищі Чонгар офіційно відкрили телекомунікаційну вежу, яка транслюватиме українські теле- і радіо програми на північні райони окупованого півострова. Крім того, в Мінінформполітики анонсували будівництво ще однієї телевежі для мовлення на окупований Крим.