НОВИНИ

Туск приїхав до Варшави давати свідчення у справі про співпрацю контррозвідки Польщі з ФСБ

Політик у супроводі натовпу пішки вирушив до Окружної прокуратури по вулиці Нововєйській.

Голова Європейської ради Дональд Туск приїхав до Варшави, де у прокуратурі даватиме свідчення у справі про співпрацю Служби військової контррозвідки Польщі з Федеральною службою безпеки Росії. Перед виїздом із Сопота до столиці Польщі Туск заявив, що факт виклику його на допит має політичний характер.

"Я став би винятком, якби сказав, що в цій справі все чесно, і що немає політичних емоцій і політичного настрою. Це елемент політичного цькування, і його автори цього не приховують", - сказав Туск.

Політик зазначив, що якщо співпраця Служби військової контррозвідки з російською ФСБ почалася у 2010 році, то це відбувалося тоді без його згоди та відома.

Зазначається, що у Варшаві на Центральному залізничному вокзалі Туска зустріли групи його прибічників та противників. Звідти польський політик у супроводі натовпу пішки вирушив до Окружної прокуратури по вулиці Нововєйській.

Як повідомляється, предметом розслідування, у якому свідчитиме Туск, є "зловживання службовими повноваженнями співробітниками Служби військової контррозвідки". Мова йде про співпрацю зі спецслужбою іноземної держави, а даному випадку з ФСБ Росії, без необхідної згоди прем’єр-міністра. За зловживання службовим становищем або недбалість у виконанні своїх обов’язків чиновниками у Польщі передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Читайте також: У контррозвідці Польщі повідомили про "надсекретну заяву" у справі Смоленської катастрофи

Нагадаємо, 7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування.

21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Антоній Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.