НОВИНИ

Зеркаль розповіла, коли з’явиться графік розгляду справи в Міжнародному суді ООН

Заступниця міністра також прокоментувала сьогоднішнє рішення за позовом України проти Росії.

У травні сторони судового процесу визначать графік розгляду Міжнародним судом ООН справи за позовом України для притягнення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації впродовж її незаконної агресії проти України. Про це повідомила глава української делегації в Міжнародному суді ООН, заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"У травні ми будемо збиратися тут для того, щоб суд визначив, яким саме буде розклад, календар розгляду справи по суті", - сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що суд визначив наявність попередньої юрисдикції (prima facie) за позовом України, а також не обмежував українську сторону в продовженні переговорів в рамках мінського процесу.

Читайте також: З'явився повний текст першого рішення суду ООН щодо позову України проти Росії

"Суд визначив, що вона (попередня юрисдикція – ред.) є. Суд визнав наявність порушень, суд навіть визнав, що наявність цієї суперечки ніяк не перешкоджає Мінському процесу, і що сторони можуть продовжувати Мінський процес і судовий розгляд, як зобов'язання, паралельно. Ніхто нічого нам не лімітував", - розповіла заступниця міністра.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".