НОВИНИ

Путін має закінчити «кампанію» в Україні відчуттям неминучої реакції Заходу – Порошенко

Український президент закликав міжнародних партнерів продовжувати санкції проти Росії.

Президент Петро Порошенко наголосив, що Росія не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках Мінського процесу, зокрема, немає ефективного припинення вогню, звільнення заручників. відсутній доступ для міжнародних гуманітарних організацій. Про це він сказав під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин Chatham House на тему «Битва за Україну: лідерство та солідарність проти агресії». 

У той же час, за його словами, РФ продовжує посилати війська, важку зброю і боєприпаси в Україну, перетворювати Крим на найбільшу військову базу в світі.

«Росія залишається глухою до вимог і аргументів на користь миру. Ми не маємо миру з однієї причини: росіяни не зацікавлені в його досягненні. Вони зацікавлені в контролі. Я відчув це знову в понеділок, коли разом з канцлером Меркель і президентом Олландом провів телефонні переговори з президентом Путіним. Це стало ще одною демонстрацією порожніх обіцянок Москви і їхнього ставлення: «якщо ви хочете миру, ви можете його отримати, але лише на наших умовах». Ніяких компромісів – просто верховенство сили», - розповів Порошенко.

Український президент зазначив, що для перемоги над агресією необхідна єдність і підтримка реформ в Україні.

«Ми також потребуємо санкцій проти Росії. Не вірте тим, хто каже, що санкції не приносять нічого. Перш за все: менше вбитих українців – це не «нічого». По-друге: якщо б не було санкцій, російські танки стояли би набагато глибше в Європі. Путін почав свою «кампанію» в Україні з відчуття безкарності. Через санкції і готовність України боротися зараз він відчуває невпевненість, і має закінчити відчуттям неминучої реакції Заходу. Світові агресори повинні знати: вони будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини», - наголосив Порошенко.

Також, як зазначається, глава держави процитував слова Маргарет Тетчер: «Війна викликана не накопиченням зброї. Війни виникають, коли агресор вважає, що він може досягти своїх цілей за прийнятною ціною».

Нагадаємо, в березні президент Петро Порошенко домовився із послами G7 та ЄС про продовження тиску на Росію.