НОВИНИ

В Україні розпочалися зйомки стрічки про опір тральщика «Черкаси» під час анексії Криму

Очікується, що військова драма вийде на екрани в лютому-березні 2018 року.

У місті Очакові Миколаївської області у вівторок, 18 квітня, після зимової перерви продовжилися зйомки військової драми Тимура Ященка «Черкаси», яка розповідає про реальні події під час анексії Криму, повідомили в Управлінні культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА.

Зазначається, що сюжет кінострічки заснований на реальних подіях та розповідає про мужню тритижневу оборону морського тральщика, заблокованого російськими окупаційними військами в бухті Донузлав в березні 2014 року під час анексії Криму.

«Це історія про звичайних людей, які в свій час зрозуміли, в чому їх призначення і що таке Батьківщина. Це кіно про новітню історію України», - наголосили члени знімальної групи.

Повідомляється, що зйомки фільму проходять за підтримки Держагентства України з питань кіно та Військово-морських сил України.

За інформацією, консультантом фільму є командир тральщика «Черкаси», почесний громадянин міста Черкаси Юрій Федаш. Режисер фільму – Тимур Ященко, уродженець Черкас, який нині проживає у Варшаві.

«У фільмі зніматимуться справжні моряки, які тримали оборону на тральщику «Черкаси» навесні 2014 року. Постановкою трюків у фільмі займається легендарний каскадер Олександр Філатов, який працював у майже 500 фільмах - від «Стріл Робін Гуда» до «Будинку літаючих кинджалів» Чжана Імоу», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії з місця події, берегом кримського озера Донузлав стане Кінбурнська коса, що розташована між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. Наступними локаціями стануть Одеса й Чернігівська область.

За його словами, загальна вартість стрічки становить 40 мільйонів гривень, фінансова підтримка держави становить 17,3 мільйона гривень.

Як очікується, військова драма «Черкаси» вийде на екрани в лютому-березні 2018 року.

Нагадаємо, у березні 2014 року тральщик «Черкаси» разом із іншими українськими кораблями був заблокований на озері Донузлав у Криму російськими військовими. Екіпаж українського корабля чинив опір протягом декількох тижнів. «Зелені чоловічки» штурмували «Черкаси» зі швидкохідних катерів і бойових вертольотів. Захоплення судна сталося 25 березня 2014 року.