НОВИНИ

Суд продовжив слухання справи колишнього бійця ЗСУ, що перейшов на бік окупантів Криму

На засіданні суд продовжує вивчення письмових доказів у справі.

У вівторок, 18 квітня, Дарницький районний суд Києва продовжив слухання справи за обвинуваченням колишнього військовослужбовця Збройних сил України прапорщика Максима Одинцова, якого обвинувачують у державній зраді.

На засіданні суд продовжив вивчення письмових доказів у справі. Обвинуваченого Одінцова доставили в суд, він  присутній на слуханні. Однак засідання суду тривало близько півгодини, потім суд оголосив перерву у зв'язку з необхідністю надати час стороні держобвинувачення для належної підготовки документів. Засідання суду відбудеться у середу, 19 квітня в 13:00.

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.