НОВИНИ

Спостерігач Ради Європи заявив про можливі фальсифікації на референдумі в Туреччині

За словами члена австрійського парламенту, йдеться про 2,5 млн голосів, якими могли маніпулювати.

У Туреччині на референдумі за зміни до конституції, який відбувся у неділю, 16 квітня, були порушення, які могли вплинути на результат голосування, заявив один із спостерігачів Ради Європи, член австрійського парламенту Алев Корун.

"Є підозра, що до 2,5 мільйони голосів могли бути зманіпульовані", - сказав Корун.

За його словами, законодавство Туреччини забороняє зараховувати під час голосування конверти з бюлетенями без спеціальних офіційних штампів.

"Однак центрвиборчком вирішив, хоч це було протизаконно, що конверти без офіційного штампу теж слід враховувати", - пояснив Корун.

Як повідомлялося, представники ОБСЄ заявили, що референдум щодо розширення повноважень президента Туреччини було проведено за умов нерівних можливостей, які отримали прихильники і противники поправок до конституції.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. У бюлетенях голосування були вказані зміни до 18 статей Конституції. Серед них - збільшення кількості депутатів парламенту, скасування посади прем'єр-міністра. У разі набрання чинності змін до Конституції президент Туреччини зможе сам призначати міністрів і вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан і розпускати парламент.

За даними підрахунку 100% бюлетенів, "за" зміни в основний закон проголосувало 25 157 025 осіб (51,41%), "проти" - 23 777 091 (48,59%). Явка склала 85,46%.