НОВИНИ

Туреччина наполягає на спрощенні візового режиму з ЄС

Якщо ЄС не дасть зелене світло візовій лібералізації з Анкарою, то Туреччина змушена буде переглянути угоду щодо боротьби з нелегальною міграцією в Егейському морі.

Анкара наполягає на якнайшвидшому спрощенні візового режиму з ЄС як на одній із умов угоди щодо боротьби з нелегальною міграцією в Європу. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

«Анкара наполягає на якнайшвидшому спрощенні візового режиму з ЄС як однієї з умов угоди щодо запобігання нелегальній міграції в Європу», - сказав Чавушоглу, зазначивши, що якщо ЄС не дасть зелене світло візовій лібералізації з Анкарою, то Туреччина буде змушена переглянути угоду щодо боротьби з нелегальною міграцією в Егейському морі.

За його словами, політика зближення з ЄС залишається пріоритетом Анкари.

Міністр підкреслив, що Туреччина та Євросоюз мають співпрацювати у розв'язанні загальних проблем, таких, як міграційний криза і боротьба з тероризмом.

«Незважаючи на всі труднощі, відносини Туреччини та ЄС все ще мають шанси на розвиток. Туреччина готова відповісти на конструктивні ініціативи європейських партнерів», - наголосив Чавушоглу.

Нагадаємо, раніше Чавушоглу заявляв, що Анкара зробить "останню пропозицію" ЄС щодо безвізового режиму після конституційного референдуму.

Як відомо, міграційна угода ЄС-Туреччина була укладена в березні 2016 року, проте низка зобов'язань ЄС досі, як стверджує Анкара, не виконана, в тому числі про надання безвізового режиму з Шенгенською зоною.

З точки зору Європейської комісії, звіт якої опублікований в березні, Туреччина для отримання безвізового режиму повинна виконати низку умов, зокрема змінити законодавство. Проте Анкара виключила будь-який перегляд власних законів.