Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 квітня 15:56   ▪   Версія для друку

Павло Вольвач: Осередками культурної інтеграції Донбасу в Україну мають бути університети

На думку письменника, також для цієї інтеграції слід створити інформаційне поле, наповнене якісним українським продуктом.

Культурна інтеграція Донбасу в Україну повинна відбуватися, зокрема, завдяки діяльності університетів, а також громадських організацій та волонтерів. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua розповів запорізький письменник Павло Вольвач.

"Осередками такої інтеграції мали б бути, зокрема, виші. Я роблю висновок із Запорізького університету, де маса фахових, патріотично налаштованих професорів, викладачів. Університет стає чинником не лише науки, але й витворює певний контекст для міста і краю і вливається своїми напрацюваннями в загальноукраїнське тло. Виші, громадські, культурні організації, волонтери й просто люди, які побували в АТО", - каже письменник.

Також він наголошує на важливості інформаційного поля для такої інтеграції.

"Хотілося б, щоб додалося інформаційне поле, бо дотепер воно якесь сумнівне. Телеканали якщо не відверто ніякі, то приховано ворожі. Навіть у Києві на газетно-журнальних розкладках рябить в очах від усіляких «бабушкіних совєтов», «огородніков», «вєстєй», «сєводня», «завтра», «позавчєра». Усе воно «позавчєра»", - стверджує Вольвач.

На його погляд, велика роль має бути відведена також українській музиці та кінематографу.

"Крім того, важливо, щоб якісному українському культурному продукту давали можливість входити в цей простір. А він буде якісним, якщо додати й кількості, щоб із прасок звучав не Басков і Лоліта, а українська музика... Курс на відродження українського кінематографа виглядає дуже обнадійливо, головне, щоб усе не обмежилося українськими версіями «Буржуя» чи «Багатиє тоже плачут»", - зазначив письменник.

Повний текст інтерв'ю: Павло Вольвач: Страшною небезпекою для України є величезні пласти національного «ніщо»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено