Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
17 квітня 14:36   ▪   Версія для друку

Павло Вольвач: На південному сході "русская вєсна" не вдалася завдяки людям, які зберегли історичну пам'ять

Письменник наголошує, що визначальним елементом ідентичності є мова, і цю ідентичність потрібно виховувати.

На південному сході України діяльність проросійських сил виявилася неефективною завдяки великій кількості людей, які не втратили свого коріння і зберегли історичну пам'ять. Про це в інтерв'ю Тиждень.ua розповів запорізький письменник Павло Вольвач.

"В них (людях - Ред.) залишилася історична тяглість, пам’ять про прадідівські могили, працюють навіть певні метафізичні речі. На Запоріжжі, Дніпропетровщині, попри радянський етнічний казан, лишилися крупинки неперевареної українськості. Вони й почали злипатися в атоми. Проросійські потоки – верхові, а глибинні – значно потужніші, виявилися українськоорієнтованими", - каже письменник.

Вольвач зазначає, що на Донбасі ситуація схожа, багато місцевих жителів воюють за Україну, проте там значно менше корінних мешканців, також великий вплив має близькість російського кордону та проросійська агітація.

"Мова – визначальний елемент ідентичності. Чому Росія погрожує «оттяпать восемь областей», але не претендує, скажімо, на Черкащину? Тому що – мова, насамперед. Вони кричать: «Ета Юга-Васток, он гаваріт па-рускі!» І байдуже, що цих людей такими зробили. Якщо розвернути телевізор в інший бік, то в тих, кому зараз років 15-20, можна виховати зовсім іншу ідентичність. У нашій країні є величезні пласти людей, яких можна назвати «ніщо». Це не образа, а констатація – національне «ніщо». Не предмет мого невдоволення, а страшна небезпека і потенційний привід для катастроф, збурень, розломів, громадянських війн", - наголошує Павло Вольвач.

Повний текст інтерв'ю: Павло Вольвач: Страшною небезпекою для України є величезні пласти національного «ніщо»


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено