НОВИНИ

Сербія збирається придбати зенітно-ракетні комплекси в РФ чи Білорусі

Про відповідний намір оголосив Вучич.

Обраний президент Сербії Александр Вучич заявив про бажання придбати для сербської армії зенітно-ракетні комплекси С-300 у Росії чи Білорусі. Про це повідомляє сербський телеканал РТС.

Вучич зазначив, що Белград обговорює можливість придбання систем С-300 не тільки з Росією, але і з Білоруссю. При цьому на поточний момент оформленої угоди про постачання зенітно-ракетних систем у Белграда немає.

"По С-300 немає угоди. Я згадав про це на переговорах з президентом Путіним, і ми розмовляли про це. Розмовляв про це з президентом Лукашенкою", - сказав глава Сербії.

"Крім того, Вучич прокоментував чутки про постачання Росією комплексів С-300 в Хорватії в обхід ембарго ООН у 90-ті роки. Він підкреслив, що після того, як російська влада офіційно спростувала ці звинувачення, привід для обговорення виявився вичерпаним. Крім того, як зазначив Вучич, комплекси С-300 - "не голка, щоб їх можна було сховати, - зазначає видання.

Нагадаємо, в Сербії тисячі людей протестують проти обрання президентом Вучича. Демонстрації в Белграді проходять під гаслом "Протест проти диктатури".

Як повідомлялося, Александр Вучич виграв у першому турі президентські вибори, які відбулися 2 квітня. Він набрав понад 55 відсотків голосів та офіційно стане президентом наприкінці травня. Як заявив Вучич, "кожен має право бути незадоволеним результатами виборів". З одного боку, обраного президента Сербії часто називають проєвропейським політиком, а з іншого, закидають йому тяжіння до авторитаризму. У Сербії президент виконує переважно представницькі функції. Очікується, що Вучич призначить своїм наступником на прем'єрський пост однодумця, що зміцнить його позиції як глави держави.