НОВИНИ

На Донбасі затримали "охоронця" бойовиків з позивним "Циган"

32-річний місцевий мешканець був активним учасником незаконного збройного формування.

У Донецькій області у місті Бахмут правоохоронці затримали бойовика з позивним "Циган", який охороняв "штаб ДНР" у захопленій прокуратурі, повідомили в прес-службі поліції в Донецькій області у суботу, 15 квітня.

Зазначається, що ним виявився 32-річний місцевий мешканець, один з активних учасників незаконного збройного формування.

Встановлено, що в травні 2014 року чоловік вступив до лав бойовиків, і відразу йому довірили охорону штабу незаконного збройного формування, який розташовувався в адміністративній будівлі місцевої прокуратури. Отримавши позивний і озброївшись автоматом Калашникова, чоловік здійснював контроль за будівлею. Охоронцю «штабу» дозволено було застосовувати зброю в разі нападу на будівлю солдат ЗСУ, а також тих громадян, які не підтримували ідею "руського миру".

За даними поліції, грошей новобранець за службу не отримував, працював "за ідею". Ватажки бандформування не витрачалися навіть на екіпіровку особового складу. Після того, як ватажки дізналися про те, що найманець має водійське посвідчення, його було переведено на посаду водія помічника коменданта "ДНР".

Повідомляється, що на цій посаді чоловік побачив всю "красу" "руського миру". В цей час з’явилося нове слово в лексиці бойовиків - "віджати". Бойовик бачив, як привозили чуже майно, приводили в підвал людей, які не були згодні з діями терористів. Не погодившись з такими методами роботи, "Циган" попросив перевести служити його на незаконно встановлений блокпост, в районі м. Ямпіль. На цій посаді він здійснював перевірку транспортних засобів, документів, а також проводив огляд громадян. Все це - на безоплатній основі, що учасника НЗФ не влаштовувало. Через місяць він "награвся у війну" і виїхав до Росії.

За наявною інформацію, через декілька місяців чоловік вирішив повернутися, він закрився вдома й намагався нікуди не виходити. Учасник НЗФ сподівався, що його «демарш» залишиться непоміченим.

Відносно бойовика відкрито кримінальне провадження за ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України, за що загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 31 березня на кордоні з Росією затримали двох чоловіків із документами "ЛНР". Обоє затриманих на "Мерседесі" поверталися із РФ.