НОВИНИ

КНДР провалила ракетні випробування, Сеул пообіцяв "рішуче" відповість

Інформацію про тип ракети і причини його провалу поки не повідомляються, наразі ці дані аналізуються.

КНДР у неділю, 16 квітня, спробувала запустити ракету, однак запуск завершився невдачею, повідомляє Reuters з посиланням на представника збройних сил Південної Кореї.

За попередніми даними, запуск здійснювався з полігону, що знаходиться на заході країни в районі міста Сінпхо. Інформацію про тип ракети і причини його провалу поки не повідомляються, наразі ці дані аналізуються.

Повідомлення про запуск підтверджують американські військові. За даними тихоокеанського командування збройних сил США, пуск був здійснений о 00:21 за київським часом. Даних про тип ракети у них на цей момент немає, але відомо, що вона вибухнула практично відразу після запуску.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що американський президент Дональд Трамп і його військова команда проінформовані про запуск ракети Північною Кореєю. Він зазначив, що у американського лідера немає коментарів.

Міністр оборони Південної Кореї Кім Гванджін під час засідання ради безпеки заявив, що його країна "рішуче" відповість на "провокації" з боку КНДР.  У свою чергу Міністерство закордонних справ Південної Кореї засудило ракетне випробуванн і попередило Пхеньян, що в разі проведення ядерного випробування в КНДР або "провокаційних дій" будуть прийняті "серйозні каральні заходи".

Запуск ракети був проведений на наступний день після військового параду в КНДР з нагоди 105-ї річниці від дня народження засновника Північної Кореї Кім Ір Сена. Під час параду були показані балістичні ракети підводних човнів Pukkuksong-2 і міжконтинентальні балістичні ракети.

Нагадаємо, телеканал NBC з посиланням на високопоставлених представників американської розвідки повідомив, що США готові у будь-який момент завдати превентивного удару по КНДР, щоб запобігти випробування ядерної зброї. Авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем "Карл Вінсон" підійшла 14 квітня до Корейського півострова в очікуванні можливого нового ядерного випробування в КНДР або пуску балістичних ракет.

Окрім того, віце-президент США Майк Пенс у неділю, 16 квітня, відправиться до Південної Кореї на тлі зростання напруженості навколо ядерної програми Північної Кореї. Цей візит - сигнал про прихильність Вашингтона гарантіям безпеки союзників Америки в регіоні.