НОВИНИ

У ГПУ пояснили, коли оголосять у розшук чотирьох екс-"беркутівців", які заявили про втечу до РФ

За словами Горбатюка, якщо ці особи не з’являтимуться до суду, то справа стосовно них фактично не буде розглядатися.

Генеральна прокуратура України оголосить у розшук чотирьох екс-"беркутівців", які обвинувачуються у вбивствах на Євромайдані, якщо підтвердиться інформація про їхню втечу до Росії. Про це заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Сьогодні сказати на 100%, що дійсно втекли не можна, - має бути підтвердження з прикордонної служби... Ми очікуємо офіційного підтвердження з цього приводу. Але, за попередньою інформацією, це сталося", - зазначив Горбатюк.

За його словами, якщо ці особи не з’являтимуться до суду, то справа стосовно них фактично не буде розглядатися.

"А тому наступним кроком буде оголошення в розшук", - сказав Горбатюк.

При цьому він зауважив, що ще наприкінці березня до Печерського райсуду Києва було подано клопотання про продовження запобіжного заходу трьом підозрюваним (четвертому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання), але судді з якихось причин не спромоглися зібратися для проведення судового засідання.

Нагадаємо, 14 квітня четверо екс- "беркутівців" Віталій Гончаренко, Артем Войлоков, Олександр Костюк та Владислав Мастега виклали в YouTube  відео, в якому дали зрозуміти, що покинули територію України через те, що, за їхніми словами, тут небезпечно перебувати. Вони поскаржилися, що протягом трьох років, після Революції гідності, "відчували кримінальне переслідування", крім того, як стверджують екс- "беркутівці", протягом року їх не допускали до служби і заарештовували. А після заяви 7 квітня начальника департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка вони вирішили, що "перебувати на території України небезпечно".

Як повідомлялося, 6 квітня Печерський суд Києва звільнив з-під варти екс-«беркутівця» Віталія Гончаренка, підозрюваного у вбивстві трьох людей 18 лютого 2014 року під час Євромайдану.