НОВИНИ

Представники Червоного Хреста передали передачі заручникам на окупованому Донбасі

Відповідні домовленості були досягнуті під час переговорів у Мінську.

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста передали передачі українським заручникам в колонію та СІЗО на окупованому Донбасі. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«Сьогодні місія МКЧХ вперше за весь цей час змогла передати передачі нашим хлопцям - військовим, заручникам в Макіївську колонію і в Донецький слідчий ізолятор. Саме про передачу до Великодня домовилися на останній зустрічі гуманітарної групи в Мінську. Маленька гуманітарна і психологічна, але така важлива підтримка для незаконно утримуваних українців . Дякую всім причетним, рада, що домовленості останньої зустрічі в Мінську потихеньку виконуються», - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, в січні представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста відвідали місце, де бойовики "ДНР" утримують українських військовослужбовців, що потрапили в полон.

Як повідомлялося, кількість заручників, яких утримують терористи на Донбасі, зросла до 126 за рахунок цивільних осіб.

Крім того, стало відомо, що українська сторона запропонувала новий механізм, щоб розблокувати обмін заручниками. Ідеться про офіційну відмову осіб, що перебувають на підконтрольній українській владі території і не бажають переїздити в ОРДіЛО за обміном на українських заручників на окупованих територіях. Цим процесом буде опікуватися омбудсмен.