Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
14 квітня 17:40   ▪   Версія для друку

Російська мова стала менш популярною серед українців – Financial Times

Ця тенденція є загальної для всіх країн колишнього СРСР. Тільки Білорусь йде врозріз із загальним трендом.

Популярність російської мови в пострадянських країнах знижується. За останні 20 років вона втратила більше "територій", аніж будь-яка інша мова. Про це свідчать дані, зібрані організацією Euromonitor International і наведені в британській Financial Times. 

"Зменшення впливу цієї мови свідчить і про зменшення впливу Москви, у той час, як президент Росії Владімір Путіна намагається підтвердити важливість колишньої супердержави на світовій арені за допомогою військових втручань в Сирію і Україна", - пише газета.

Найбільше ці процеси відчуваються в Казахстані, де у 2016 році 20% людей переважно вдома спілкуються російською мовою, тоді як ще 15 років тому таких було 33%. Окрім того, цього тижня Нурсултан Назарбаєв заявив, що ця центрально-азіатська країна буде конвертувати казахський алфавіт на латиницю. Оскільки перехід до російського стилю кирилиці в 1940 році був мотивований "політичними причинами".В Україні у 1994 році людей, які в основному говорять російською, було 33%, а минулого року - вже 24%. Схожа динаміка спостерігається і країнах Балтії. Експерти пояснюють такі тренди політичними причинами, зазначає видання.

"Ці країни перебували в полоні радянської влади, тому після звільнення вони захотіли позбутися її атрибутів, в тому числі і від мови, - цитує Financial Times Кріса Уїфера з консалтингової компанії Macro-Advisory. - Частково це було направлено на те, щоб віддалитися від російського впливу в культурному і особливо в політичному сенсі через побоювання, що завдяки російській мові Москві буде легше впливати на їхню політику".

Зазначається, що лише в Білорусії динаміка рухається в протилежний бік: число людей, які використовують російську мову збільшилася з 50% в 1994 році до 70% в 2016.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено