НОВИНИ

Туреччина зробить Євросоюзу "останню пропозицію" щодо безвізового режиму

Зі слів Чавушоглу, після йього Анкара буде вирішувати, як діяти далі.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара зробить "останню пропозицію" ЄС щодо безвізового режиму після конституційного референдуму, повідомляє агенство Anadolu.

"Ми зробимо нашу остаточну пропозицію для ЄС після 16 квітня", - сказав Чавушоглу. Тоді ми будемо вирішувати, як нам діяти. Ми повинні отримати безвізовий режим. Це частина останнього міграційного угоди, яку ми підписали".

Міграційна угода ЄС-Туреччина була укладена в березні 2016 року, проте низка зобов'язань ЄС досі, як стверджує Анкара, не виконана, в тому числі про надання безвізового режиму з Шенгенською зоною.

З точки зору Європейської комісії, звіт якої опублікований в березні, Туреччина для отримання безвізового режиму повинна виконати низку умов, зокрема змінити законодавство. Анкара виключила будь-який перегляд власних законів.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині пройде референдум щодр зміни конституції країни, якщо громадяни країни підтримають пакет поправок до головного документи країни, то влада президента буде значно посилена. За даними ОБСЄ, у Туреччині противникам конституційних поправок, які передбачають перехід країни від парламентської республіки до президентської, складно проводити повноцінну кампанію напередодні референдуму