НОВИНИ

Порошенко схвалив створення електронної бази призовників

Державний реєстр буде єдиною автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов’язаних.

У п'ятницю, 14 квітня, президент Петро Порошенко підписав законопроект про створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

"Повернуто з підписом від Президента", - йдеться у повідомленні.

Державний реєстр буде автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою, призначеною для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

До реєстру будуть перенесені відомості з ЦВК, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб. Також реєстр поповниться даними військовозобов'язаних (призовників) із облікових карток та особових справ військкових комісаріатів.

Система міститиме персональні та службові дані призовників віком від 17 до 60 років, зокрема, відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України.

Нагадаємо, Верховна Рада України у повторному другому читанні прийняла законопроект № 2504-д "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних". За підтримку такого рішення проголосували 236 депутатів.

Раніше Рада вже голосувала  за цей законопроект у першому читанні 18 жовтня. 6 грудня законопроект відправили на доопрацювання, але, як під час виступу зазначив нардеп Іван Вінник, у текст за цей час не внесли жодної правки.

У Міністерстві оборони повідомили, що розробили програмне забезпечення та виділили кошти на створення електронної бази призовників.