НОВИНИ

Американський дипломат назвав чотири причини, чому США повинні підтримувати Україну

Таким чином він відповів на слова Державного секретаря США Рекса Тіллерсона.

Американський дипломат Річард Хаас у колонці під назвою We can’t let Putin use force to make Russia great again (Ми не можемо дати Путіну використати силу, щоби зробити Росію знову великою) на сайті USA Today назвав чотири причини, чому США варто підтримувати Україну.

Таким чином він відповів на слова Державного секретаря США Рекса Тіллерсона, який під час нещодавньої зустрічі з європейськими партнерами в Італії поставив питання: "Чому Україна має цікавити платників податків США?".

По-перше, російське вторгнення в Україну, у тому числі анексія Криму і агресія на Донбасі, порушує основний принцип міжнародних відносин - кордони між країнами не можуть бути змінені військовим шляхом.

"Це те, що Саддам Хусейн намагався зробити в Кувейті у 1990 році, і те, що гітлерівська Німеччина намагалася зробити до і під час Другої світової війни, - написав він. Повага цього принципу є основою миру і порядоку у світі".

Друга причина пов'язана безпосередньо з Росією. Путіну подобається за допомогою сили впливати на інші країни, будь то військовий-, кіберспосіб, чи залежність від російських нафти і газу. 

"Важливо, не дозволити Путіну продовжити використовувати силу, щоб зробити Росію великою знову, - йдеться в статті. Якщо він це зробить, він буде продовжувати втручатися, примушувати і заважати".

Україна свого часу відмовилася від ядерної зброї, в обмін на гарантії безпеки від США, Великої Британії і Росії.

"Але подальша втрата Криму посилає страшне повідомлення іншим лідерам: що відмова від ядерної зброї може бути небезпечним для політичної і територіальної цілісності. Як Ірак і Лівія були захоплені після того, як вони відмовилися від своїх ядерних програм", - зазначає автор.

І так ми підійшли до четвертої причини, чому американці повинні підтримувати Україну. 

"Відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, Україна отримала гарантії безпеки. Запевнення виявилися порожніми словами. І кожного разу, коли США не дотримуватимуться свого слова, це заохочуватиме противників кинути виклик нам, або нашим друзям", - резюмував Річард Хаас.

Нагадаємо, раніше шрупа підтримки України в Конгресі оприлюднила заяву у відповідь на суперчливий коментар Державного секретаря США Рекса Тіллерсона щодо України.