НОВИНИ

Україна потрапила в пастку російського піару – координатор "Євробачення" у ФРН

Зі слів представника медіакомпанії ARD, конкурс покликаний зблизити народи Європи на мирному пісенному конкурсі.

Україна потрапила в пастку російського піару через відмову "Першого каналу" транслювати "Євробачення. Про це в четвер, 13 квітня, заявив координатор розважальних програм суспільно-правової медіакомпанії Німеччини ARD Томас Шрайбер, передає DW.

"Шкода, що Україна потрапила в пастку російського піару. Шкода, що барвистий світ "Євробачення", який виступає за толерантність, різноманіття стилів життя і його радості, в цьому році не побачать в Росії", - зазначив Шрайбер.

За його словами, "Євробачення", створене в 1956 році, через 11 років після закінчення Другої світової війни, було покликане зблизити народи Європи на мирному пісенному конкурсі. Трансляція російським "Першим каналом" "Євробачення" з Києва та участь в ньому співачки з Росії Юлії Самойлової стало б сильним сигналом того, наскільки цілющою є основна ідея пісенного конкурсу. 

Нагадаємо, Європейський мовний союз офіційно підтвердив, що Росія не прийме участь у Євробаченні-2017. Представники організації заявили, що "намагалися знайти рішення, яке дозволило б Росії взяти участь у заході". 13 квітня стало відомо, що Перший канал не транслюватиме конкурс Євробачення-2017, який пройде в травні в Києві.

Як відомо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. Очільник МЗС України Павло Клімкін назвав такі дії Росії провокацією. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства. Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим. 

Європейський мовний союз запропонував російській співачці Юлії Самойловій виступити Євробаченні через супутник, для цього російському "Першому каналу" необхідно організувати пряму трансляцію виступу з РФ. Однак віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко заявив, що трансляція виступу також буде порушенням українського законодавства. У Росії також відмовилися від пропозиції дистанційного виступу Самойлової.