НОВИНИ

У Сирії розпочалася евакуація чотирьох міст в облозі

Очікується, що в рамках угоди між владою та повстанцями будуть евакуйовані 30 тисяч людей.

У чотирьох сирійських містах, які перебувають в облозі, зранку у п’ятницю, 14 квітня, розпочалась евакуація населення та бійців. Про це повідомляє Reuters з посиланням на базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини. Інформацію підтверджує кореспондент агентства AFP, який перебуває на місці подій, а також джерела агентства у Сирії.

Згідно з досягнутою наприкінці березня домовленістю між сирійською владою та повстанцями, евакуації підлягають два міста з переважно шиїтським населенням - Фуа та Кафрая на північному заході провінції Ідліб, які є підконтрольними уряду та блокуються повстанцями. В обмін на це уряд дозволив евакуацію двох міст з сунітським населенням - Забадані та Мадаї недалеко від кордону з Ліваном, які перебувають під контролем повстанців та облогу яких здійснюють урядові війська та їхні союзники. 

За інформацією AFP, до міста Рашидіна, що розташоване західніше від Алеппо, прибуло близько 80 автобусів з людьми, яких евакуювали з підконтрольних сирійському уряду міст. Очікується, що загалом в рамках цієї угоди буде евакуйовано близько 30 тисяч осіб.

Нагадаємо, в березні відповідно до угоди з урядом про евакуацію сирійські повстанці та їх родини залишили місто Хомс