НОВИНИ

Північна Корея заявила про готовність до війни, якщо США спровокує її

Зі слів міністра закордонних справ КНДР, Сполучені Штати і президент країни Дональд Трамп "створюють проблеми".

Північна Корея не буде "сидіти склавши руки", якщо США зважаться завдати превентивного удару і готова до війни, якщо вона буде спровокована Сполученими Штатами. Про це заявив заступник міністра закордонних справ КНДР Риола Хан в інтерв'ю The Associated Press.

Зі слів Хана, не КНДР "створює проблеми", а Сполучені Штати і президент країни Дональд Трамп, маючи на увазі твіт Трампа про переміщення авіаносця в регіон і участь в спільних військових навчаннях з Південною Кореєю. Хан сказав, що маючи перед собою такі виклики, КНДР "піде на війну, якщо вирішить зробити такий крок".

"Трамп завжди йде на провокацію, використовуючи агресивні слова. Не КНДР, а США і Трамп створюють неприємності", - вважає Хан, охарактеризувавши записи Трампа в Twitter як проблематичні.

Відповідаючи на питання, коли КНДР наступного разу проведе ядерне випробування, заступник міністра закордонних справ Північної Кореї сказав, що це станеться, коли Верховний штаб вважатиме за потрібне.

Раніше телеканал NBC з посиланням на високопоставлених представників американської розвідки повідомив, що США готові у будь-який момент завдати превентивного удару по КНДР, щоб запобігти випробування ядерної зброї. Авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем "Карл Вінсон" підійшла 14 квітня до Корейського півострова в очікуванні можливого нового ядерного випробування в КНДР або пуску балістичних ракет.

Повідомлялося, що Північна Корея завершила приготування до можливого нового ядерного випробування. ​У Південній Кореї і Японії вважають, що КНДР може провести чергове ядерне випробування 15 квітня. При цьому, за даними Reuters, Трамп 12 квітня схвалив стратегію країни щодо ядерної програми Північної Кореї. Серед заходів щодо стримування Пхеньяна пріоритетним є дипломатичні, а не силові методи.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що його країна має намір вирішити "проблему" Північної Кореї або з допомогою Китаю, або самостійно. Китайська сторона виступила за мирне врегулювання ситуації на Корейському півострові і виключно політичними засобами.

При цьому президент Сполуених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що він попросив повідомити лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину про те, що у США є не тільки авіаносці, але й атомні підводні човни.