НОВИНИ

У Чорногорії в спробі перевороту звинуватили 14 осіб, серед них двоє росіян

Суд має 15 днів на те, щоб погодитися з обвинуваченнями чи відхилити їх.

На суді у столиці Чорногорії Подгориці повідомили про звинувачення 14 особам, серед них — двом громадянам Росії, у зв’язку з замахом на державний переворот восени минулого року.

Серед обвинувачених у «створенні злочинної організації» – двоє опозиційних політиків, депутати парламенту Андрія Мандич і Милан Кнежевич із партії «Демократичний фронт», двоє громадян Росії, дев’ять громадян Сербії і один чорногорець. Росіян також обвинуватили в тероризмі.

Суд має 15 днів на те, щоб погодитися з обвинуваченнями чи відхилити їх.

За словами прокурорів, росіяни Едуард Шишмаков, він же Едуард Широков, і Володимир Попов, діяли з території Сербії, влада якої дозволила їм виїхати до Росії, і нині переховуються від правосуддя.

Як заявив спеціальний прокурор у справі, до спроби перевороту були залучені російські державні структури. Росія заперечує це.

Андрія Мандич назвав звинувачення «сфабрикованим політичним процесом проти опозиції».

Читайте також: У Росії затримали фігуранта справи про спробу перевороту в Чорногорії

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.