НОВИНИ

Рада прийняла за основу зміни до Кримінального процесуального кодексу

Законопроект розвантажує органи досудового розслідування від проваджень, які дублюють раніше розслідувані і закриті.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №6220 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження. Відповідне рішення підтримали 258 нардепів.

Законопроект пропонує частину першу статті 214 КПК України доповнити новим абзацом, який передбачає, що до ЄРДР не вносяться відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, щодо яких прийнято рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду по тому самому обвинуваченню, що набрав законної сили; частину першу статті 284 КПК України доповнити новим пунктом, який передбачає, що кримінальне провадження закривається у випадку існування не скасованої постанови слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9  цієї частини.

"Прийняття законопроекту дозволить розвантажити органи досудового розслідування від значної кількості кримінальних проваджень, які перебувають на стадії досудового слідства і фактично не розслідуються так як за своїм змістом дублюють раніше розслідувані і закриті кримінальні провадження, у тому числі рішення за якими було прийняте відповідно до КПК України 1960 року", - ідеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, 11 квітня президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5610 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу в частині заочного правосуддя, який дозволить почати заочний суд над екс-президентом Віктором Януковичем.