НОВИНИ

Едвард Лукас: Розрив Кремлем угоди зі США про «деконфліктизацію» несе страшні ризики

Дана угода не зупинила розправ режиму Асада з опозицією. Та все ж таки стримувала дві ядерні потуги від випадкових перестрілок.

Після того, як американський президент Дональд Трамп завдав ракетного удару по Сирії, Кремль миттю розірвав угоду зі США про «деконфліктизацію», що несе страшні ризики. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«РФ воює із сирійськими повстанцями на боці режиму в Дамаску. Водночас коаліція на чолі з американцями намагається вигнати фанатиків «Ісламської держави» з іракських та сирійських бастіонів. Угода про «деконфліктизацію» (на військовому жаргоні цей термін означає уникнення випадкових сутичок між збройними силами різних місій, які перебувають на одній території – Ред.) не зупинила розправ режиму Асада з опозицією. Та все ж таки стримувала дві ядерні потуги від випадкових перестрілок. Скасування угоди несе страшні ризики», – йдеться в матеріалі.

Лукас пояснює, що якщо США зіб’ють російський літак або навпаки, в постраждалої сторони виникне спокуса вжити контрзаходів, аби гідно вийти із ситуації. Запальний і непередбачуваний Трамп навряд чи відступиться. Що й казати про Путіна — майстра залякувань та блефу.

«Російський лідер та його кремлівські поплічники ставляться до Трампа й Америки з відвертим презирством. Вони не вірять, що в Заходу достатньо сили волі протистояти випадам та загрозі з боку росіян», — пише журналіст.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»