НОВИНИ

The Economist: Ердоган не впевнений у перемозі на референдумі 16 квітня

Нині результат волевиявлення залежить здебільшого від двох груп у країні, які давно мріють перегризти горло одна одній.

Ключ до успіху референдуму Реджепа Таїпа Ердогана про зміни до Конституції, які нададуть турецькому президентові практично необмежену владу, — курди й націоналісти. Про це пише британський тижневик The Economist.

«Референдум про зміни до Конституції, які нададуть турецькому президентові практично необмежену владу, відбудеться вже через лічені дні. Здавалося б, глава держави має спокійно чекати на перемогу. ЗМІ в Туреччині повністю обеззброєні. Критики, зокрема з його власної партії, бояться висловлювати свою думку. Світська опозиція незграбна й дезорганізована. І все-таки у перемозі 16 квітня Ердоган не впевнений. Більшість опитувань свідчать, що голоси «за» і «проти» розділені майже порівну. Нині результат залежить здебільшого від двох груп у країні, які давно мріють перегризти горло одна одній: курдів і націоналістів», — ідеться в матеріалі.

The Economist пояснює, що єдине, що об’єднує курдів і націоналістів, окрім несприйняття нової Конституції, — це страх перед наслідками референдуму. Одні, на південному сході, сподіваються, що голосування «за» спонукатиме Ердогана припинити переслідування опонентів. Інші бояться, що це розв’яже йому руки й репресії посиляться.

Голосування «проти», пише видання, також спричиняє ризик. Якщо Ердоган залишиться без бажаних повноважень, то може вдатися до тактики, якою 2015 року повертав собі більшість у парламенті: до атак на осередки РПК, війни риторик із Заходом та дострокових виборів.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»