НОВИНИ

Майкл Бініон: У Європі зараз бачимо дедалі більше терактів «самотніх вовків»

Такі операції складніше виявити заздалегідь. Часто терористи вибиратимуть символічні цілі, як-от британський парламент, або свята, коли люди веселяться на вулицях, як це було в Ніцці.

Терористи почали змінювати тактику у Європейському союзі. Вони відмовляються від великих операцій, як-от теракти в державних установах, на стадіонах чи викрадення літаків. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

За його словами, це пояснюється тим, що для таких операцій потрібно багато планувати, залучати велику кількість людей, яких часто виявляють або через моніторинг мобільних телефонів, або через необачні розмови тих, хто планує теракти, або за допомогою інформації від шпигунів, що працюють у лігвах екстремістських груп.

«Натомість у Європі зараз бачимо дедалі більше терактів «самотніх вовків». Їх виконують окремі розлючені особи, які шукають спосіб стати «мучеником» і готові вбити себе в спонтанній акції, спрямованій проти звичайних людей у центрі міста», — пише Бініон.

Він зауважив, що такі операції, як попереджає MI5, складніше виявити заздалегідь. Щоб її здійснити, терористу-смертнику потрібно лиш орендувати авто або вкрасти вантажівку, заїхати в людне місце й врізатися в натовп. Мета — максимум жертв і страху. Часто терористи вибиратимуть символічні цілі, як-от британський парламент, або свята, коли люди веселяться на вулицях, як це було в Ніцці.

«На щастя, плани масштабніших терактів часто не спрацьовують. Стокгольмський убивця начинив своє авто вибухівкою, але вона не здетонувала. Санкт-петербурзький терорист теж установив бомбу в іншій секції тунелю, але її знайшли й знешкодили. Утім, таких індивідуальних дій, хаотичних і непередбачуваних, навіть коли внаслідок них гине десяток людей, достатньо, щоб залякати решту населення. Тепер до подібної тактики відкрито закликає «Ісламська держава», яка втрачає позиції в Сирії та Іраку, а натомість шле бойовиків у Європу, щоб ті радикалізували мусульманських юнаків у надії, що хтось із них скоїть теракт», — ідеться в матеріалі.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»