НОВИНИ

У Туреччині залякують противників розширення повноважень Ердогана – ОБСЄ

Головною проблемою представник організації називав арешти депутатів опозиційних партій.

У Туреччині противникам конституційних поправок, які передбачають перехід країни від парламентської республіки до президентської, складно проводити повноцінну кампанію напередодні референдуму. Про це заявив директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Міхаель Георг Лінк, передає DW.

За його словами, противникам поправок створюють додаткові перешкоди. Деяких з них залякують, зазначає він, а урядові ЗМІ характеризують їх як ворогів і змовників.

Головною проблемою Лінк називає арешти депутатів опозиційних партій, зокрема, прокурдської Партії демократії народів (ПНД), члени якої є головними противниками конституційних поправок. У результаті ця партія не може організувати повноцінну кампанію на противагу голосування "за".

Ще однією перешкодою для тих, хто хоче, щоб під час референдуму громадяни проголосували "проти", сказав Лінк, є обмеження свободи зібрань, демонстрацій і мітингів, введене після невдалого путчу минулого літа. Додатковою проблемою представник ОБСЄ вважає необ'єктивність турецьких ЗМІ і незбалансованість наданої ними інформації.

До цього призвели масові арешти опозиційних журналістів і закриття низки опозиційних видань. За словами Лінка, з липня минулого року було закрито 158 засобів масової інформації, а без роботи залишилися понад тисячу журналістів.

Референдум пройде в Туреччині 16 квітня. На всенародне голосування будуть винесені поправки до Основного закону, які наділяють президента Реджепа Тайіпа Ердогана безпрецедентною владою. Опозиція вважає поправки до конституції спробою узаконити диктатуру в країні.

Нагадаємо, ​починаючи з 27 березня, громадяни Туреччини, які проживають за кордоном, могли проголосувати на референдумі щодо конституційних змін.