НОВИНИ

"Что ты глаза отводишь?": Наступник Чуркіна вразив Радбез ООН своєю "дипломатичною говіркою"

Представник РФ бурхливо відреагував на звинувачення постпреда Великої Британії.

У середу, 12 квітня, під час засідання Ради безпеки ООН заступник постійного представника Росії при ООН Владімір Сафронков звернувся до постпреда Великої Британії Метью Райкрофта на «ти» і почав на нього кричати, реагуючи таким чином на звинувачення в підтримці Росією президента Сирії Башара Асада.

"Ви злякалися, сон втратили, що ми будемо співпрацювати зі Сполученими Штатами. Ви цього боїтеся. Все робите для того, щоб ця взаємодія була підірвана... Поглянь на мене, очі не відводь, що ти очі відводиш? Саме тому ти сьогодні нічого не сказав про політичний процес...", - заявив Сафронков.

Нагадаємо, 12 квітня Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН щодо ймовірної хімічної атаки в Сирії. Разом із Росією проти проекту резолюції проголосувала Болівія. Утрималися від голосування Китай, Ефіопія та Казахстан.

Як повідомлялося, раніше Росія пообіцяла накласти вето на оновлений проект резолюції, представлений США, Великобританією і Францією.

4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун - 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Росія надає Асаду значну військову і дипломатичну підтримку упродовж шестирічної війни в Сирії, а з вересня 2015 року здійснює авіаудари проти опонентів уряду в Сирії.