НОВИНИ

Стали відомі підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську

Вдалося досягнути домовленостей щодо верифікації списків полонених.

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи.  Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, Тристороння контактна група підтвердила свою прихильність рішенню від 29 березня 2017 року про виконання раніше прийнятих зобов'язань щодо повного дотримання режиму припинення вогню напередодні великодніх свят.

«Україна знову позначила свою позицію. Визнання Росією документів, виданих нелегітимною владою ОРДіЛО; рейдерське захоплення підприємств, які належать як державі Україна, так і приватним українським і європейським компаніям; встановлення псевдокордону в ОРДО — такі рішення змусили Україну ввести обмеження вантажів через лінію розмежування. Ми вимагаємо скасування згаданих дій і повернення підприємств їх законним власникам», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що в рамках підгрупи з безпеки необхідно виробити механізм запобігання та ефективного контролю за порушеннями режиму припинення вогню, а також інцидентами з персоналом та обладнанням місії ОБСЄ.

«Відповідно до Мінських домовленостей, Україна відвела все важке озброєння від лінії зіткнення. Українська сторона стурбована і стривожена постійними погрозами і актами агресії по відношенню до працівників СММ ОБСЄ, які все частіше відбуваються на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Повне припинення вогню, виведення російських формувань і озброєнь - тільки після цього можна переходити до вирішення політичних питань», - наголосила Оліфер.

Також вона розповіла, що гуманітарна підгрупа продовжує працювати над звільненням заручників.

«Вдалося домовитися про те, щоб СБУ, омбудсмен Валерія Лутковська, матері незаконно утримуваних осіб за участю ОБСЄ провели верифікацію відмови людей переміщуватися на непідконтрольну Україні частину Донбасу. В економічній підгрупі стоїть питання організації роботи експертної групи, яка має оцінити ситуацію на шахтах в ОРДіЛО, підтоплення яких є екологічною загрозою для всього Донбасу. Однак представники ОРДіЛО блокують роботу такої групи», - підсумувала прес-секретар Кучми.

Нагадаємо, 29 березня у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи сторони погодили припинити вогонь в Донбасі з 1 квітня. Також домовилися про розведення сил і засобів у Станиці Луганській. Однак бойовики почали обстрілювати сили АТО ще з ночі 1 квітня, ігноруючи всі домовленості.