НОВИНИ

МЗС висловило протест Росії через недопуск консула до політв'язня Шура

Віктора Шура закрили в одиночній камері, утримували в холоді без їжі та води.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з відмовою російської сторони допустити консула до незаконно засудженого в Росії громадянина України Віктора Шура. Про це йдеться в заяві МЗС.

"Вимагаючи від громадянина України письмово відмовитися від свого законного права зустрітися з консулом власної держави, російські тюремники вдалися до розправи над ним та до катувань: Віктора Шура було поміщено до одиночної камери штрафного ізолятора, де його утримували у холоді без води та їжі, що спричинило погіршення стану його здоров’я", - ідеться в повідомленні.

МЗС вимагає від російської сторони припинити протиправні дії щодо громадян України, які незаконно утримуються в Росії за політично вмотивованими справами, а також забезпечити їхнє право на зустріч з консулом.

Нагадаємо, Віктора Шура засудили до 12 років колонії суворого режиму за те, що він нібито займався в Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Державної прикордонної служби України. У квітні координатор проекту «РосУзник» Яна Гончарова повідомила, що Віктора Шура «для профілактики» закрили в одиночній камері без опалення, світла, води і туалету, щоб він відмовився від зустрічі з українським консулом.