НОВИНИ

Рада вирішила визнати бойовий гопак, хортинг і спас традиційними видами спорту

За відповідне рішенні проголосували 229 народних депутатів.

Верховна Рада України у вівторок, 12 квітня схвалила у першому читанні законопроект про визнання традиційних українських видів спорту: бойового гопака, хортингу, спасу, рукопашного бою та інших. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

За його словами за відповідне рішенні проголосували 229 народних депутатів. 

«Розвитку національних видів спорту - бути! Верховна Рада прийняла за основу, розроблений Мінмолодьспорту законопроект, про визнання та підтримку традиційних українських видів спорту: бойового гопаку, хортингу, спасу та інших», - зазначив Ігор Жданов.

Бойовий гопак - українське бойове мистецтво, відтворене на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях.

Хортинг - вид спортивних єдиноборств, створений в Україні, який позиціонується не лише як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій.

Нагадаємо, у грудні 2016 року міністр Ігор Жданов повідомив, що зарплати спортсменів і тренерів у 2017 році зростуть майже вдвічі. За словами міністра, спортсмени і тренери мають можливість отримувати різні доплати, в тому числі стипендії.