НОВИНИ

Трамп дав відсіч Путіну і загнав Кремль у глухий кут. Огляд інопреси на події у Сирії

З перезавантаженням відносин між країнами, якого так очікувала Росія, виникли великі проблеми.

Від радощів Росії після обрання Дональда Трампа президентом США до повного розчарування минуло менше ніж півроку і з перезавантаженням відносин між країнами, якого так очікувала Росія, виникли великі проблеми. Ця тема привернула ще більшу увагу іноземних засобів масової інформації після наказу Трампа завдати ракетних ударів по сирійській армії, які задають основне питання - що буде далі?

"Знадобилося лише 80 днів для того, щоб сумна правда стала очевидною для нового президента і більшості представників його команди: як би вони не сподівалися на поліпшення відносин, Росія при Путіні не є надійним партнером. Лідери у Вашингтоні і в Лондоні робили спроби працювати разом з Росією, але, в решті-решт, вони були розчаровані неприйнятною поведінкою або введеням в оману у вирішальні моменти", - пише британське The Telegraph.

Видання називає також три причини, чому Трамп був правий, коли наказав почати атаку на сирійську авіабазу. По-перше, використання хімічної зброї проти цивільного населення, включаючи дітей, - є огидним злочином. По-друге, Трамп діяв швидко, що є критично важливим для проведення чіткого зв'язку між злочином і відповіддю. По-третє, американські дії показали, що нова адміністрація не боїться протидіяти Росії.

"Справжній тест буде складатися ось у чому: чи відбудеться за ракетним ударом узгоджений підхід щодо подальшого вибудовування відносин з Москвою і закінчення війни в Сирії. Обама свого часу провів червону лінію, але він не зміг забезпечити виконання свого попередження, тоді як Трамп зробив зворотне - він ввів в дію червону лінію, яку він не проводив" - підкреслює видання.

"Яке перезавантаження?" - з такого питання починає свою статтю Bloomberg, в якій розповідається про досьє щодо хімічної атаки.

"У цьому документі, який підготовлений Радою національної безпеки, наведені докладні дані експертної оцінки, зробленої Сполученими Штатами. Відповідно до цієї оцінки, винуватцем злочину є сирійський режим. Але документ також свідчить про зміни у ставленні громадськості до адміністрації Трампа, який, подібно до свого попередника, сподівався на поліпшення відносин з Росією", - пише видання.

У досьє немає конкретної розвідувальною інформацією та не дає відповіді, чи знали російські військові про хімічну атаку заздалегідь. Але це зазначено в одній з частин, де є спростування дезінформації, яку поширила Росія, зробивши низку "брехливих і лицемірних заяв".

"Сирійський режим і його основний союзник-покровитель Росія намагаються ввести світову спільноту в оману щодо того, хто несе відповідальність за використання хімічної зброї проти сирійського народу під час цієї та попередньої атак", - йдеться в досьє.

Зокрема, у досьє спростовується заява Росії про те, що удар завдавався по складу хімічної зброї, яка нібито була в руках опозиції. У документі наголошується, що на відеозаписі, зробленому за допомогою комерційного супутника, видно вирви на дорозі, але ніякої атаки на склад з хімічною зброєю не видно.

"Але насправді найбільш вражаючим в цій доповіді є те, що його автори засуджують реакцію Росії. Трамп прагнув до перезавантаження відносин з Москвою. Тепер, як розповів один американський чиновник, російські чиновники в телефонних розмовах зі своїми колегами з адміністрації Трампа в приватному порядку висловлюються в дусі тієї ж пропагандистської лінії, яку озвучує їх уряд публічно. Це викликало величезне розчарування у вищих ешелонах влади", - сказав чиновник.

Популярна у ЗМІ теорія про те, що президент Трамп є політичним заручником Владіміра Путіна, з кожним днем ​​виглядає все менш переконливо, пише The Wall Street Journal і наводить докази цього, які з'явилися у вівторок, 11 квітня, коли чиновники Білого дому звинуватили Росію в спробі приховати атаку Башара Асада із застосуванням хімічної зброї в Сирії, а Трамп офіційно запросив Чорногорію вступити в НАТО.

"Розслідування зв'язків між Росією і передвиборним штабом Трампа ще далеке від завершення. Однак, судячи з його дій, Трамп не ухвалює зовнішньополітичних рішень у страху перед діями у відповідь з боку Росії. Це дає надію і підсилює його можливість помірятися силами з російським автократом", - вважає WSJ.

"Що буде після ракетних ударів в Сирії", - йдеться у статті The Wall Street Journal, в якій зазначається, що після того, як Трамп продемонстрував "американську рішучість", завдавши удару у відповідь по військах Башара Асада, він тепер зобов'язаний продовжити розпочате, доклавши дипломатичних зусиль, щоб покласти край сирійському кровопролиттю.

"Америка тепер може очолити зусилля, щоб створити подобу стабільності в Сирії. Вашингтон повинен визнати, що поки Асад перебуває при владі, мир в цій країні неможливий. Разом з тим, він повинен розуміти, що в разі відходу диктатора мільйони сирійців відчують себе в небезпеці. Мета повинна полягати в тому, щоб замінити режим Асада новою системою державної влади, яка зможе заспокоїти людей, і водночас покладе край придушенню сунітської більшості нинішнім урядом", - вважає автор статті.