НОВИНИ

Верховна Рада відхилила законопроект про Конституційний суд

Андрій Парубій чотири рази ставив документ на голосування.

У вівторок, 11 квітня, Верховна Рада України відхилила законопроект "Про Конституційний суд України" (№5336-1), який розглядався у другому читанні.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій чотири рази ставив цей документ на голосування для направлення його в комітет на повторне друге читання, але депутатам так і не вистачило голосів для прийняття цього рішення.

Обговорення даного законопроекту в сесійній залі парламенту тривало цілий робочий день з 10:00 до 17:15, після чого Парубій запропонував проголосувати за законопроект в цілому, однак ця пропозиція набрала лише 179 голосів (для прийняття позитивного рішення необхідно мінімум 226 голосів "за").

Тоді спікер Ради кілька разів ставив на голосування пропозицію відправити законопроект у профільний комітет для підготовки до повторного другого читання. Але і ця пропозиція не набрала більше 223 голосів парламентаріїв.

Таким чином даний законопроект вважається відхиленим.

Нагадаємо, Верховна Рада 9 лютого у першому читанні прийняла проект закону (№5336-1) про Конституційний суд України. Законопроект імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, які вступили в дію 30 вересня 2016 року, щодо порядку організації та діяльності КС, статусу суддів Конституційного суду, встановлює норми щодо підстав та порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ та виконання судових рішень.