НОВИНИ

Будапешт виступив за подвійне громадянство для угорців в Україні

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав, Україна знаходиться в стані війни з Росією.

Угорщина вважає цілком нормальним наявність подвійного громадянства у своїх громадян, які проживають в Україні, заявив міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на спільній прес-конференції з міністрами закордонних справ України Павлом Клімкіним, Словаччини Мирославом Лайчаком і Чехії Любомиром Заоралеком.

"Подвійне громадянство є абсолютно європейським феноменом. Тому наша позиція полягає в тому, що в Європі ви не повинні нікого карати тільки тому, що громадянин знаходиться в громадянстві країни-члена ЄС і країни, що не є членом Європейського Союзу", - сказав він.

За його словами, Угорщина вважає неприйнятним покарання щодо угорських громадян за наявність як угорського громадянства, так і громадянства України.

"Ми сподіваємося, що зможемо прийти до двосторонніх угод і не завдамо шкоди угорцям, які живуть в Україні", - додав Сійярто.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін уточнив, що, оскільки Україна знаходиться в стані війни з Росією, наявність подвійного громадянства в корені неприйнятно.

"Ми не хочемо відкривати цю скриньку Пандори. Однак мова не йде про покарання", - додав Клімкін.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан в кулуарах зʼїзду Європейської народної партії на Мальті запропонував президенту України Петру Порошенку обговорити підписання угоди про подвійне громадянство для угорців, що мешкають в Україні