НОВИНИ

Країни G7 відмовились розширювати санкції проти Росії через Сирію

При цьому міністри погодилися, що майбутнє Сирії не повинно бути пов'язано з президентом Башаром Асадом.

Міністри закордонних справ (МЗС) країн G7 на саміті в Лукка (Італія) не прийняли рішення про розширення санкцій проти Росії, заявив голова МЗС Франції Жан-Марка Еро, передає Reuters.

Крім того, за його словами, міністри, обговорюючи сирійську тему, погодилися, що майбутнє Сирії не повинно бути пов'язано з президентом Башаром Асадом.

Французький міністр додав, що в якості першого кроку врегулювання сирійської кризи вкрай важливо домогтися повного припинення вогню в Сирії, а за його дотриманням має стежити світове співтовариство.

Нагадаємо, раніше питання запровадження санкції проти Росії через дії у Сирії піднімалось у жовтні минулого року, але тоді у декларації саміту ЄС лідери Європейського Союзу лише засудили дії Росії.

Тоді голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав «наївною» пропозицією введення санкцій проти Росії через Сирію. Він зазначив, що введення санкцій проти Росії не матиме потрібного ефекту. Юнкер додав, що Європа може вплинути тільки дипломатичними шляхами на вирішення сирійської кризи.