НОВИНИ

Гройсман прокоментував ситуацію з "дочками" російських банків в Україні

Прем'єр зазначив, що розуміє ставлення українців до фінустанов країни-агресора.

Ситуація навколо "дочок" банків з російським держкапіталом в Україні є контрольованою, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок, 11 квітня.  

"Ситуація зараз абсолютно контрольована", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що розуміє ставлення українців до банків країни-агресора, але регулятор повинен виконувати свою роботу в рамках законодавства.

"Якщо вони (банки - Ред.) порушують законодавство, вони мають нести жорстку відповідальність за це. Ми правова держава і всі повинні дотримуватися закону", - підкреслив Гройсман.

Нагадаємо, 10 квітня у Харкові протестувальники замурували вхід до відділеня Сбербанку бетонними плитами та заявили про початок безстрокової акції з блокування російських банків.

7 квітня Сбєрбанк Росії офіційно заявив про вихід з українського ринку. Причиною такого рішення назвали "тривалі негативні тенденції в економічному житті України".

Як повідомлялося, 23 березня Національний банк України за рішенням Ради національної безпеки і оборони застосував санкції стосовно дочірніх компаній російських державних банків, які працюють в Україні. Відповідно до рішення, санкції терміном на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» «в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних із ними осіб».

Причиною запровадження санкцій стало те, що материнські структури цих банків у Росії почали визнавати незаконні «документи», видані непідконтрольними Україні самочинно створеними органами на окупованих частинах Донбасу.