НОВИНИ

Посли ЄС проігнорують питання санкцій проти Росії через дії у Сирії

Про це у Twitter написав Рікард Йозвяк.

Посли країн Європейського союзу під час зустрічі 12 квітня не будуть обговорювати питання запровадження санкцій проти військовослужбовців з Росії через хімічну атаку в Сирії. Про це у Twitter написав брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Санкції ЄС щодо військовослужбовців з Росії через події у Сирії не будуть обговорюватися під час завтрашньої зустрічі послів ЄС", - написав він.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун - 20 дітей і 17 жінок.

Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Росія надає Асаду значну військову і дипломатичну підтримку упродовж шестирічної війни в Сирії, а з вересня 2015 року здійснює авіаудари проти опонентів уряду в Сирії.