НОВИНИ

У пунктах пропуску на кордоні з ЄС розпочався експеримент із розділення потоку автомобілів

ДПСУ проводить оптимізацію прикордонно-митних процедур.

У міжнародних пунктах пропуску на кордоні з Європейським союзом триває оптимізація прикордонно-митних процедур та усунення передумов до протиправної діяльності. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

"Прогнозуючи можливе збільшення кількості автотранспорту в пунктах пропуску через кордон в весняно-літній період, Державна прикордонна служба України вживає всіх можливих заходів, щоб забезпечити безпеку і комфорт осіб, які перетинають державний кордон. В основі цієї роботи - пошук рішень для ритмічної роботи пунктів пропуску, оптимізація прикордонно-митних процедур та усунення передумов до протиправної діяльності ", - йдеться в повідомленні прес-служби на сайті відомства.

Всього на кордоні з ЄС функціонує 18 міжнародних пунктів пропуску для автомобільного сполучення, більшість з яких розташовані на кордоні з Польщею і Угорщиною.

Як зазначається, кількість осіб і транспортних засобів істотно перевищують проектні спроможності пунктів пропуску. На окремих напрямках добові показники вдвічі більше за проектні, а напередодні святкових днів - мають пікові значення. Реконструкція окремих пунктів пропуску також не дозволяє кардинально збільшити їх пропускну спроможність. Найбільше навантаження відзначається на польській ділянці, де щорічно кількість автомобілів збільшується на 400-700 тис., в основному це легкові автомобілі.

"Так, в 2013 р ця кількість становила 6 млн автомобілів, а в 2016 р - 12,3 млн", - повідомили в ДПСУ.

Відтак був введений експеримент щодо розмежування смуг руху транспорту перед пунктами пропуску "Рава-Руська" та "Краковець". Він передбачає відділення напрямків для транспортних засобів з української та іноземної реєстрації, що прямують з України. Найближчим часом експеримент також почнеться в "Ягодині".

"Разом з тим, розроблені нові технологічні принципи контролю - принцип однієї зупинки автомобіля, контроль громадян без їх виходу з транспортних засобів, поєднання зон прикордонного та митного контролю, виключення дублювання функцій і т. д. Після апробації планується їх широке впровадження в більшості пунктів пропуску, в першу чергу на кордоні з Польщею", - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент на пленарному засіданні в Страсбурзі проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу.  Посли країн ЄС мають затвердити це рішення 26 квітня. За прогнозами, працювати "безвіз" почне влітку.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що для перетину кордонів країн Європейського Союзу після запровадження безвізового потрібно мати лише біометричний паспорт та поліс страхування.