НОВИНИ

Волонтерська розвідка перехопила радіоефір гелікоптера ВПС РФ у небі над Кримом

Мова йде про гелікоптери Мі-8МТПР-1, призначені для прикриття груп фронтових бомбардувальників та/або армійської авіації від засобів протиповітряної оборони.

Волонтери  групи «Армія SOS» оприлюднили ексклюзивні докази перебування на території окупованого Криму новітніх прототипів вертольотів радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1. Про це повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, на сайті якої опубліковані докази.

Згідно з повідомленням, достеменно про вертольоти стало відомо під час чергового сеансу блокування бортовими комплексами РЕБ частот авіаційного діапазону в березні 2017 року. До цього часу не вдавалося зафіксувати їх використання на території Криму. Представлений ексклюзивний аудіо запис перехоплення ефіру був зроблений волонтером «Армії SOS» за допомогою пристрою «HackRF One».

Читайте також: Для Гааги. Волонтери опублікували докази перекидання до України російських танкістів

Наголошується, що гелікоптери Мі-8МТПР-1 призначені для прикриття груп фронтових бомбардувальників та/або армійської авіації від засобів протиповітряної оборони.

«У 2016 році стало відомо, що Міноборони РФ мало отримати 10 вертольотів радіоелектронної боротьби Мі-8 МТПР-1, оснащених станцією активних перешкод “Ричаг-АВ”. Поставки ВПС РФ вертольотів даного зразка на думку розробників мають істотно збільшити їх можливості по прориву і придушенню сил ППО. Як в 2016 році повідомляло видання Milkavkaz.net,  перші партії вертольотів  Мі-8 МТПР-1 надійшли саме в прикордонні з Україною Західний і Південні військові округи. Таким чином варто враховувати, що вертольоти цього типу можуть бути використані РФ з кримського плацдарму у разі подальшої ескалації та втілення планів нападу на територію України з підтримкою авіації», - наголошують волонтери.

Також повідомляється, що радіоперехоплення ефіру було зроблене волонтером за допомогою пристрою «HackRF One».

Читайте також: Росія розгортає нову артилерійську бригаду на українському напрямку – InformNapalm

«Даний пристрій  являє собою глибоку модернізацію, відомого всім аматорам моніторингу радіоефіру, китайського «донгу» на основі мікросхеми RTL. Він дозволяє проводити моніторинг широкої смуги частот та фіксувати виявлене випромінювання. Крім того, програмне забезпечення до пристрою знаходиться у відкритому доступі та має відкриту архітектуру», - зазначається у повідомленні.