НОВИНИ

Україна не визнала проведення псевдовиборів у Південній Осетії

Такі незаконні дії є грубим порушенням міжнародного права і складовим елементом неоімперської політики Росії, повідомляють у МЗС.

Міністерство закордонних справ України засуджує проведення незаконних виборів на непідконтрольною Грузії території Південної Осетії. Про це йдеться в повідомленні МЗС Україна в понеділок, 10 квітня.

Зазначається, що Київ засуджує проведення 9 квітня в Цхінвальському регіоні Грузії так звані "вибори президента" і "референдум про перейменування цього регіону Грузії в "республіку Південна Осетія - держава Аланія" російським окупаційним режимом.

"Такі незаконні дії, поряд з проведенням 12 березня 2017 так званих "парламентських виборів" в окупованому абхазькому регіоні Грузії, є грубим порушенням міжнародного права і складовим елементом неоімперської політики Росії, спрямованої на дестабілізацію та підкорення держав Східної Європи", - йдеться в повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві підтвердили прихильність України політиці підтримки суверенітету і територіальної цілісності Грузії, а також "невизнання результатів цих нікчемних заходів, як і будь-яких інших неправомірних дій Кремля".

Нагадаємо, 9 квітня у невизнаній Південній Осетії, окрім псевдореферендума, пройшли вибори так званого президента. Міністерство закордонних справ Грузії засудило так звані вибори і референдум у Південній Осетії, називаючи їх провокацією. 

Раніше, під час закритого засідання Ради Безпеки ООН у вівторок, 28 березня, російська делегація відмовилася підтримати документ, що підтверджував суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

Як відомо, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.