НОВИНИ

Посли країн G7 підтримали реформу охорони здоров'я в Україні

За словами дипломатів, українське міністерство і всі залучені до реформування отримають повну підтримку у цій важливій справі.

Посли країн "Великої сімки" (G7) висловили підтримку реформи охорони здоров'я в Україні, запропоновану виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. Про це йдеться у спільній заяві, оприлюдненій у понеділок, 10 квітня.

"Ми, посли країн "Великої сімки", недавно зустрілися з в.о. міністра охорони здоров'я України, і ​​хочемо підкреслити нашу підтримку плану реформи охорони здоров'я", - йдеться у повідомленні.

У заяві наголошується, що ухвалення плану реформ, який визначає державні гарантії фінансування застрахованих медичних послуг і лікарських засобів через Національну службу охорони здоров'я України, є ознакою того, що Україна готова і зобов'язана просуватися вперед шляхом реформ у сфері охорони здоров'я і боротьби з корупцією в інтересах своїх громадян.

Посли країн "Великої сімки" вважають, що законодавство, пов'язане з реформою охорони здоров'я, є важливим кроком на шляху зміни взаємодії українських громадян з державною медичною системою в кращий бік для забезпечення того, щоб вони отримували необхідні їм послуги.

"Під управлінням нинішнього керівництва вже досягнуто чимало. Наприклад, підзвітність і громадський нагляд привели до підвищення прозорості, хоча ще належить виконати велику роботу. Тому ми висловлюємо нашу надію на те, що пані Супрун та її команда в Міністерстві охорони здоров'я отримають можливість продовжити свою роботу з реформування охорони здоров'я в Україні, зокрема шляхом ухвалення вищезгаданого законодавства ", - йдеться в заяві.

За словами послів, міністерство і всі задіяні в реформуванні українські установи отримають повну підтримку у цій важливій справі.

Нагадаємо, 4 квітня Мінздоров'я запропонувало Кабміну призупинити обіг російських ліків в Україні. У МОЗ зазначили, що такий крок потрібен, зокрема, для гарантування національної безпеки.