НОВИНИ

Тіллерсон запропонує РФ вивести війська із Сирії в обмін на повернення до G8 – ЗМІ

Росія була вигнана з тодішньої G8 у відповідь на анексію Криму. Однак британські та американські дипломати вважають, що Путін дуже хоче туди повернутися.

На цьому тижні держсекретар США Рекс Тіллерсон відвідає Москву і привезе з собою ультиматум "Великої сімки" (G7). Про це пише Daily Telegraph зазначаючи, що, можливо, Росії буде запропоновано повернутися до складу G7, якщо Захід застосує по відношенню до Путіна політику батога і пряника.

Тіллерсон вимагатиме, щоб Росія припинила підтримку Асада і вивела свої сили з Сирії. Ультиматум загрожуватиме новими санкціями, але паралельно з цим жорстким підходом американські дипломати будуть за лаштунками пропонувати Владіміру Путіну повернутися в G8 і знову зайняти місце за головним столом, чого, як пише газета, так хоче російський президент.

Росія була вигнана з тодішньої G8 у відповідь на анексію Криму. Однак британські та американські дипломати вважають, що Путін дуже хоче туди повернутися. Вони також прийшли до висновку, що ентузіазм російського президента по відношенню до Асаду слабшає і що він шукає можливості піти з Сирії, не втративши при цьому обличчя.

Газета цитує неназване джерело в уряді, за словами якого, "Тіллерсон приїде в Москву з ясними інструкціями - якщо Путін хоче повернутися до вершини міжнародних відносин, він повинен позбутися від Асада; ми повинні надати йому стратегію виходу, щоб він не втратив обличчя".

"Ультиматуми з Росією не працюють. Але Москва розуміє, що Сирія стає тягарем", - цитує чиновника Daily Telegraph.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступає за повернення Росії в G8, але вважає, що це можливо тільки після суттєвого прогресу у вирішенні конфлікту на Донбасі і у Сирії.