НОВИНИ

У МЗС розповіли про перспективи створення міжнародного майданчика для повернення Криму

За словами Клімкіна, існує ідея побудови його на базі Великої сімки або женевського формату.

Міжнародний майданчик із повернення окупованого Криму під контроль України може бути створений або на базі "великої сімки" (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія) із залученням ЄС або женевського формату (Україна, ЄС, США, РФ). Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді України в п'ятницю.

За його словами, на це згодні всі сторони, крім РФ. "Ідея створення окремого формату (по Криму - Ред.) стосується ідеї побудови його або на майданчику Великої сімки з залученням Європейського Союзу, або з залученням женевського формату. На сьогоднішній день у нас є згода всіх партнерів, крім, звичайно, Російської Федерації, яка намагається тотально блокувати це питання", - сказав Клімкін.

Міністр додав, що Україна працює з верховним комісаром ООН з прав людини, з Радою Європи, щоб отримати доступ на територію тимчасово окупованого Криму, і підкреслив, що Київ зараз робить особливий акцент на питання прав людини.

"Ми хочемо почати з ключових питань, які стосуються прав людини - те, що ми робимо - на міжнародних майданчиках і поступово додавати до цього інші питання", - додав Клімкін.

Нагадаємо, у 2016 році президент Петро Порошенко повідомив, що ведуться переговори щодо деокупації Криму на основі міжнародних форматів, включаючи формат «Женева+».