Міжнародний майданчик із повернення окупованого Криму під контроль України може бути створений або на базі "великої сімки" (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія) із залученням ЄС або женевського формату (Україна, ЄС, США, РФ). Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час години запитань до уряду у Верховній Раді України в п'ятницю.

За його словами, на це згодні всі сторони, крім РФ. "Ідея створення окремого формату (по Криму - Ред.) стосується ідеї побудови його або на майданчику Великої сімки з залученням Європейського Союзу, або з залученням женевського формату. На сьогоднішній день у нас є згода всіх партнерів, крім, звичайно, Російської Федерації, яка намагається тотально блокувати це питання", - сказав Клімкін.

Міністр додав, що Україна працює з верховним комісаром ООН з прав людини, з Радою Європи, щоб отримати доступ на територію тимчасово окупованого Криму, і підкреслив, що Київ зараз робить особливий акцент на питання прав людини.

"Ми хочемо почати з ключових питань, які стосуються прав людини - те, що ми робимо - на міжнародних майданчиках і поступово додавати до цього інші питання", - додав Клімкін.

Нагадаємо, у 2016 році президент Петро Порошенко повідомив, що ведуться переговори щодо деокупації Криму на основі міжнародних форматів, включаючи формат «Женева+».