НОВИНИ

В рамках боротьби з корупцією у Лондоні розкриють імена власників нерухомості

У Великій Британії буде створено реєстр іноземних власників британської нерухомості. Це буде перший подібний реєстр в світі.

У найближчому майбутньому олігархам, що ховаються за вивісками практично анонімних компаній, які купують будинки і квартири у Великій Британії, доведеться розкрити свої справжні імена. Про це пише видання The Times.

У середу, 5 квітня, британський уряд оголосив, що в рамках боротьби з корупцією він має намір створити реєстр іноземних власників британської нерухомості. Це буде перший подібний реєстр в світі. До нього увійдуть імена і прізвища олігархів, іноземних посадових осіб і членів іноземних урядів, які купили нерухомість у Британії, в основному в Лондоні.

Національне агентство по боротьбі зі злочинністю заявляє, що подібна міра підвищить прозорість ринку нерухомості, особливо в центральних районах Лондона, а також буде сприяти боротьбі з відмиванням грошей і відстеження потоків капіталу, отриманого незаконним шляхом.

За оцінками, іноземні компанії, про власників яких часто нічого не відомо, вклали 122 млрд фунтів стерлінгів в британську нерухомість. Багато з компаній, що купують будинки і квартири в Британії, зареєстровані в таких офшорах, як Британські Віргінські острови, де неможливо дізнатися, хто саме ними володіє.

Марго Джеймс, заступник міністра з питань бізнесу, сказала, що створення подібного реєстру зміцнить репутацію Великої Британії як "чесної і такоі, що заслуговує довіри країни".

За її словами, "Ринок нерухомості Великої Британії повинен вважатися чесним, прозорим і чистим, для того щоб він був привабливий для правильних інвесторів. Чесні бізнесмени не повинні боятися, що вони якимось чином підтримують злочинну діяльність, інвестуючи в британську економіку".

Заступник міністра, однак, додала, що оскільки це буде перший подібний реєстр в світі і йому немає прецедентів, то уряд має намір розширювати його поступово, в спробі знайти баланс між прозорістю і найменшими перешкодами перед бізнесом, пише Times.

Нагадаємо, раніше видання The Guardian писало, мер Лондона Садик Хан пообіцяв розслідувати вплив іноземних інвестицій на нерухомість, яке спричинило зростання вартості житла столиці.