НОВИНИ

Україна й Данія домовилися про співпрацю у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

Особливу увагу буде приділено обміну знаннями щодо забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел.

У Данії українська делегація підписала Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики між двома країнами. Про це повідомили в прес-службі Держенергоефективності.

“Як для України, так і Данії актуальним є питання досягнення більшої незалежності від традиційних джерел енергії. Для нас особливо корисним буде досвід Данії, яка вже у 2015 році досягла мети свого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, а саме – 30% відновлюваної енергії у кінцевому енергоспоживанні країни”, - прокоментував підписання меморандуму голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, Данія є одним зі світових лідерів за обсягом електрогенерації з енергії вітру.

Читайте також: Відновлювана енергетика. Точки зростання

Згідно з повідомленням, мета меморандуму - зміцнити співпрацю України та Данії у сферах зменшення споживання традиційних енергоресурсів та розвитку ринку відновлюваних джерел енергії. За умовами меморандуму, сторони будуть обмінюватися інформацією щодо національних стратегій у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також працюватимуть над реалізацією інвестиційних проектів у цих сферах.

Крім того, особливу увагу буде приділено обміну знаннями щодо забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Загалом, імплементація меморандуму сприятиме удосконаленню українського законодавства та покращенню бізнес-клімату у сфері впровадження проектів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.

“Важливо, що Данія – є одним з членів-засновників Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO, яка працює в Україні та фінансує низку важливих муніципальних проектів з енергоефективності. Тому налагодження довірливих двосторонніх відносин з країнами-членами NEFCO стане плацдармом для посилення співпраці з NEFCO в цілому”, - наголосив Савчук.

Нагадаємо, раніше в уряді повідомили, що Фінляндія, яка витрачає на опалення житлового сектора в п'ять разів менше за Україну, надасть Україні свої технічні рішення для підвищення енергоефективності.