НОВИНИ

Транші від МВФ і ЄС надійшли на рахунок Нацбанку України — інфографіка

Міжнародні резерви зросли з рівня $15,1 млрд за підсумками березня до $16,7 млрд станом на сьогодні.

Обсяг міжнародних резервів України зріс до $16,7 млрд — максимального рівня з середини 2014 року —завдяки підтримці зовнішніх партнерів. Про це повідомили в прес-службі Національного банку України.

Згідно з повідомленням, у середу, на рахунок НБУ для поповнення міжнародних резервів надійшов черговий транш за програмою розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду. 

«Кошти за четвертим траншем на загальну суму 1 млрд. дол. США надійшли кількома частинами у різних валютах: 367 млн. спеціальних прав запозичення (СПЗ), 200 млн. фунтів стерлінгів,  146 млн. євро, 92 млн. дол. США», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Європейський Союз перерахував Україні другий транш макрофінансової допомоги на суму 600 млн євро.

«Як наслідок, міжнародні резерви зросли з рівня 15,1 млрд. дол. США за підсумками березня до 16,7 млрд. дол. США станом на сьогодні. Такий обсяг резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку… Національний банк очікує, що до кінця 2017 року отримає ще три транші фінансування за програмою EFF на загальну суму близько 4,5 млрд. дол. США. Отримання всіх чотирьох траншів протягом поточного року є критичною передумовою зростання міжнародних резервів приблизно до 21 млрд. дол. США», - наголошується у повідомленні.

 «Ще 3,9 млрд. дол. США фінансування від Фонду ми розраховуємо отримати наступного року. Саме за цієї умови на кінець 2018 року резерви зростуть приблизно до 26 млрд. дол. США», - додали в Нацбанку.

Як повідомлялося, 3 квітня Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила третій перегляд економічної програми України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF), що дозволяє виділити Україні близько $1 млрд. Як відомо, попередній транш Україна отримала у вересні 2016 року. Тоді Фонд теж схвалив виділення офіційному Києву майже $1 млрд. Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Україна планує до кінця 2017 отримати ще три транші, в тому числі п’ятий може надійти вже в травні. 

Крім того, 4 квітня Європейський Союз перерахував Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.