НОВИНИ

Поправку про скасування безвізу для українців не підтримають в Європарламенті – Зеркаль

Безвіз отримає необхідну підтримку європарламентарів під час дебатів 5 квітня і подальшого голосування 6 квітня.

Зареєстрована в Європарламенті поправка про скасування візового режиму для України не буде мати підтримки. Про це написала в Facebook заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

«На жаль, в українських ЗМІ широко розповсюджується новина про те, що найменша політична група Європарламенту «Європа свободи та прямої демократії», яку очолює британський євроскептик Найджел Фарадж, внесла законодавчу пропозицію щодо ненадання Україні безвізового режиму», - написала Зеркаль.

 

Заступниця провела зустріч з доповідачем Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ з питання безвізу для України Марією Габріель, і та висловила впевненість, що процес підготовки до дебатів і голосування за лібералізацію візового режиму проходить в плановому порядку.

Габріель очікує, що безвіз отримає необхідну підтримку європарламентарів під час дебатів 5 квітня і подальшого голосування 6 квітня.

«Пропаганда і негативні новини поширюються швидко, але це не зашкодить процесу прийняття Європейським парламентом довгоочікуваного рішення, незважаючи на те, що так зване" російське лобі "всіма можливими засобами намагається створити негативну атмосферу навколо близьких перспектив запровадження безвізового режиму для України», - написала Зеркаль.

Нагадаємо, в Грузії з 28 березня почав діяти безвізовий режим з Європейським союзом. Першими в Європу за новими правилами вирушили прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі разом зі студентами, вченими, журналістами і членами уряду. Літак вилетів з Тбіліського міжнародного аеропорту ім. Шота Руставелі в Афіни. Потім делегація побуває в Брюсселі. Громадяни Грузії також започаткували флешмоб на підтримку безвізу для українців.