НОВИНИ

ЄС перерахував Україні €600 млн другого траншу макрофінансової допомоги — Порошенко

Напередодні Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні траншу в $1 млрд.

Європейський Союз перерахував Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро. Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

"Сьогодні ЄС здійснив другий транш в розмірі 600 млн євро для України в рамках макрофінансової допомоги для стабілізації ситуації та реформування економіки України", - написав Порошенко.

Як відомо, Єврокомісія і уряд України 22 травня 2015 року в рамках саміту «Східного партнерства» у Ризі підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро. Україна отримала перший транш третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €600 млн у липні 2015 року. У вересні віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що Євросоюз до кінця року надасть другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, якщо Україна виконає свої зобов'язання. Проте транш відклали на 2017 рік.

Нагадаємо,  3 квітня, президент Петро Порошенко повідомив, що Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні наступного траншу. Згодом у МВФ підтвердили рішення про виділення кредиту. Раніше президент заявляв, що Україна отримає другий транш фінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі €600 млн після виділення чергового траншу Міжнародним валютним фондом.