НОВИНИ

Мей заявила про намір зберегти контроль Лондона над Гібралтаром після Brexit

Прем'єр-міністр Гібралтару висловив надію, що Велика Британія буде відстоювати інтереси країни на переговорах щодо Brexit.

Уряд Великої Британії має намір виробити "найкраще з можливих рішень" на переговорах про вихід з ЄС спільно з урядом британського ексклава Гібралтар. Таку заяву зробила прем'єр-міністр Тереза Мей під час телефонної розмови з головою гібралтарського уряду Фабіаном Пікардо в неділю, 2 квітня.

За словами Мей, Лондон не допустить, щоб Гібралтар вийшов з-під британського контролю проти волю його мешканців. У свою чергу, Пікардо висловив надію, що Велика Британія буде відстоювати інтереси Гібралтару на переговорах щодо Brexit.

Раніше, 31 березня, в Брюсселі було оприлюднено проект основних напрямків, в яких слід вести переговори з Лондоном про вихід Великої Британії з ЄС. Згідно з цим документом, Іспанія отримує право вето щодо рішень, які зачіпають Гібралтар. У Лондоні і Гібралтарі це сприйняли з великим невдоволенням, в Мадриді - із задоволенням.

Британська заморська територія Гібралтар з населенням близько 32 тисяч чоловік займає невеликий півострів, що відокремлює Середземне море від Атлантичного океану. У 1713 році Іспанія за Утрехтським мирним договором передала цю територію Великій Британії, але з того часу неодноразово висловлювала свої претензії на неї.

У 2002 році 99% гібралтарців на референдумі відхилили пропозицію про поділ суверенітету території між Лондоном і Мадридом. У той же час, на референдумі щодо Brexit 95,9% проголосували за те, щоб залишитися в ЄС. Раніше уряд Гібралтару заявляло, що буде домагатися для себе "особливого статусу" в ЄС. Влада в Мадриді наполягаєь, що не допустить цього.

Нагадаємо, представник Великої Британії в ЄС Тім Барроу 29 березня передав голові Європейської ради Дональду Туску заяву про запуск Brexit. Таким чинов Лондон розпочав процедуру виходу країни з ЄС.

За даниими ​Guardian, Європейський парламент накладе вето на угоду про вихід Великої Британії з ЄС, якщо воно не збереже за європейцями право на життя і поїздки до Великої Британії, якими вони володіли до старту процедури Brexit.